Tato služba je momentálně dočasně nedostupná.

PRODLUŽOVÁNÍ ŘAS Glamour Lashes

Technika prodloužených řas

Technika 1:1

Jedná se o základní techniku prodlužování řas, při které se nejčastěji používají řasy v tloušťce 0,15. Aplikuje se tedy 1 umělá řasa na 1 přírodní. U této techniky je stylistka omezena počtem přírodních řas klientky. Jde tedy spíše o techniku prodloužení.

Technika volume - objemové řasy

Nejpokročilejší technika prodlužování řas, při které aplikujeme nejlehčí a nejtenčí řasy v tloušťce 0,05 a 0,07. Díky jejich lehkosti a jemnosti dokážeme aplikovat větší počet umělých řas na 1 řasu přírodní.

Od zcela přirozeného až po velmi výrazný vzhled s výdrží o 1 - 2 týdny déle než technikou řasa na řasu.

Oproti klasickému prodlužování řas jde o řasy lehčí, které umožňují aplikaci 2 až 8 řas na každou vlastní řasu (2D - 8D).

Pro krásný plný přirozený vzhled doporučuji techniku 3D - 4D, samozřejmě záleží na kvalitě a hustotě přírodních řas.

Objemovou metodou lze docílit většího zahuštění řas, ikdyž jsou řasy klientky řídší.


Jak se prodlužování řas provádí

Dopřejte si prodlužování řas nejmodernější technikou. Horní řasy jsou prodlouženy a zhuštěny lesklými a velmi elastickými kvalitními řasami.

Aplikace se provádí vleže, při které je spodní víčko překryté ochrannou podložkou. Oči jsou zavřené. Na přírodní řasy se jednotlivě nalepují umělé řasy speciálním lepidlem, které vytváří velmi odolné, flexibilní a dlouhotrvající spojení. Díky tomuto se můžete bez obav věnovat svým aktivitám a sportu, nevyjímaje plavání a saunování. Tento způsob, při odborném prodloužení nezatěžuje řasy přírodní, které projdou svým cyklem růstu až do vypadnutí a následně se obmění. Ty se při doplnění opět prodlouží. Aplikace je bezbolestná a relaxační.


Co je třeba vědět před prodloužením řas

PŘED prodloužením řas je nutné

 • přijít bez nalíčených očí a očního okolí
 • nemít kontaktní čočky (ani 24 hodin poté)
 • netrpět alergií ani žádnou oční chorobou (oční zákal, suchý slzný kanálek, glaukom, nadměrné slzení, zánět spojivek apod.)
 • objednávat se až po plném zhojení permanentního make-upu
 • objednávat se nejpozději 2 dny před odjezdem k moři
 • objednávat se nejdříve za 1 týden po aplikaci trvalé na řasy


Vždy je důležité před aplikací dodržet výše uvedené zásady, jinak nelze řasy aplikovat nebo pouze na vlastní riziko s negarantovaným výsledkem.


A také byste ROZHODNĚ měla počítat s tím, že:

 • pokud jste pravidelně používala odličovač očí na olejové bázi, můžou prodloužené řasy držet hůře
 • konečný vzhled permanentních řas je závislý na vzhledu Vašich přírodních řas. Proto vypadá tentýž typ prodloužených řas na každé ženě jinak a vždycky originálně
 • čím jsou prodloužené řasy delší a ve větším množství, tím je větší zátěž pro přírodní řasy

Prodloužené řasy nevyžadují téměr žádnou péči. Je důležité dodržovat hygienické zásady a můžete je občas pročesat kartáčkem na řasy, ale zároveň k nim přistupovat citlivě (nemnout si oči a při sušení obličeje na řasy příliš netlačit ručníkem).


Jak se chovat k nově prodlouženým řasám

PO prodloužení řas v dalších 48 hodinách

 • řasy nemyjte, neličte, neodličujte (řasy nesmí přijít do styku s vodou prvních 24 hodin)
 • nemněte si oči a přistupujte k řasám citlivě
 • vyhněte se styku se slzami, potem, nadměrným horkem a vlhkem (sauna, pára, solárium, bazén, atd.)
 • řasy nikdy (teď ani později) nenatáčejte kleštičkami na řasy, netrvalte a nebarvěte
 • citlivé oči mohou po aplikaci lehce zčervenat , na zklidnění je možné použít oční kapky Opthalmo Septonex
 • první noc doporučuji spát v poloze na zádech, není vhodný spánek s obličejem zabořeným v polštáři


PO dvou dnech od aplikace již smíte

 • řasy líčit i odličovat, ale pouze řasenkou a odličovačem na bázi vody (klasické řasenky na bázi oleje, voděodolné řasenky, odličovače na bázi oleje nebo odličovací ubrousky ničí spoje!!!)
 • řasy pročesávat kartáčkem na řasy
 • vykonávat své oblíbené aktivity (sauna, solárium, bazén, ....), ale vždy myslete na to, že i zde platí ono známé: "Všeho s mírou!"

Péče o řasy

 • v okolí řas nepoužívejte kosmetické produkty obsahující oleje
 • na oční okolí používejte pouze bezolejová odličovadla na vodní bázi, nejlépe odličovací a čistící přípravky přímo na prodloužené řasy
 • make-up z očí je potřeba odstraňovat šetrně
 • vyhněte se mechanickému působení: mnutí oka, spaní obličejem do polštáře či otírání ručníkem
 • řasy udržujte neustále čisté, dle potřeby promyjte vodou, nechejte volně uschnout a poté pročesejte kartáčkem
 • v případě potřeby použití řasenky je nutné používat speciální řasenku na prodloužené řasy


Řasy vydrží krásné podle přístupu zákaznice, správné péče o řasy, kvality a typu vlastních řas, dodržování zásad (nesahat si na řasy, nelíčit je a zbytečně je nezatěžovat). 


Doplnění řas

Doplění syntetických řas se většinou provádí po 3 - 4 týdnech pro optimální efekt prodloužených řas.

Trvanlivost lepidla, které používám je 5 - 9 týdnů, nebo-li celý cyklus růstu řas, ale to neznamená, že budete chodit na doplnění po takto dlouhé době, jelikož se Vaše řasy přirozeně obměňují a vypadávají spolu s nalepenými syntetickými řasami.

Když roste vlastní řasa, nalepená řasa se posouvá s ní. Je zcela běžné, že poté syntetická řasa vypadne společně s vlastní řasou. Vlastní řasy totiž rostou, vypadávají a obnovují se stejně jako vlasy. Není tedy třeba se děsit, pokud řasy budou samovolně odpadávat s vlastními řasami. Jedná se o přirozený jev. Tato řasa se obnoví a znovu se na ni nalepí řasa syntetická.

Klamavé reklamy

V reklamách vídám informace, že prodloužení řas vydrží 2 - 3 měsíce. Část prodloužených řas může vydržet i přes dva měsíce, ale záleží na životním cyklu řas, který v průměru činí 60 dnů. Na začátku prodlužování nemůžu zkrátka vědět, která řasa vyrostla včera a která zítra vypadne. První řasa Vám může vypadnout již po prodloužení, když odejdete ze salonu. Ve většině případů 40 - 50 % řas vypadne mezi 3. - 4. týdnem po prodlužování, což u zákaznic neznalých pravdivých informací způsobuje určité rozčarování, protože v reklamách jim slibovali 2 - 3 měsíce. Proto se opakovaná korekce doporučuje za 3 - 4 týdny.


Odstranění prodloužených řas

Permanentní řasy doma nikdy násilím neodtrhávejte, abyste si nevytrhly i vlastní řasu. Na odstranění přijďte ke stylistce, která řasy bezpečně a bezbolestně odstraní pomocí speciálního "odstraňovače", který rozpustí lepidlo a umělé řasy se pouze setřou. Po odstranění umělých řas zůstanou Vaše přirozené řasy absolutně nepoškozené.

Stav vlastních řas po odstranění řas prodloužených

Po úplném odstranění prodloužených řas se mohou vlastní řasy zdát krátké či řídší. Mohou vypadat lehce oslabeně, podobně jako třeba vlasy po melíru.

Je třeba si uvědomit, že jste si nošením prodloužených řas zvykly na řasy husté, výrazné a dlouhé a po jejich odstranění můžete mít tedy nepříjemné pocity ztráty řas. Do 2 měsíců budou však vlastní řasy stejně dlouhé a husté jako před aplikací prvního setu a opět si na jejich vzhled zvyknete.


Líčení prodloužených řas

Líčit se můžete zcela běžně dle svých zvyklostí. Jediné omezení je u používání krémů a řasenek. Doporučuji nenanášet na řasy žádné krémy a nepoužívat voděodolnou řasenku, protože ta se musí odličovat olejovou složkou a ta rozpouští spoje. Řasenku používejte u horních řas pouze na konečky, nikoliv po celé délce. Na spodní řasy můžete řasenku aplikovat po celé délce. Při odličování raději vůbec nepoužívejte vatové tampóny (vlákna se mohou chytat do spojů, což může výrazně zkrátit životnost permanentních řas). Při odličování tedy postupujte tak, že si odličovač kápnete na prsty a jemnými pohyby vetřete mezi řasy. Poté řasenku opláchněte vodou a je hotovo. Používejte bezolejové a bezglykolové přípravky.

Při prodloužených řasách se nedoporučuje používat cokoliv s olejovou složkou, protože oleje rozpouští spoje řas a řasy potom odpadávají. K odličování je vhodné používat speciální odličovače očí.

Každopádně vždy s použitím řasenky si buďte vědoma faktu, že při odličování odlíčíte i část adheziva a tím i pár řas.


Alergická reakce po prodlužování řas

V některých případech se může po prodloužení řas vyskytnout krátkodobá alergická reakce v podobě svědění víček, která natečou a můžou se olupovat. Pravděpodobně se jedná o alergii na lepidlo, které se používá při prodlužování.

Jestliže je alergická reakce neúnosná, dostavte se co nejdříve na odstranění prodloužených řas.


Bezpečnost používaných lepidel

Lepidla, která používám mají veškeré certifikáty a jsou testovány Státním zdravotním ústavem v Praze. Není nutné se jejich použití obávat, nedojde ke kontaktu s očima ani očním okolím. Proto vždy vyhledávejte proškoleného profesionála.