Jak pečovat o pleť v době rouškové

05.04.2020

Nošení roušky ovlivňuje naši pleť i kdybychom nechtěli. Může se objevit začervenání, suché šupinky, pupínky, zanícená místa apod.

Po této stránce by bylo nejlepší roušku nenosit vůbec, ale to nikomu rozhodně neradím. A tady je na místě použít heslo: Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. A proto buďte prosím ohleduplní ke svému okolí.

Takže co můžeme pro svoji pleť dělat nejlépe a jak ji co nejvíce pomoci?

Vzhledem k tomu, že rouška nám pleť mechanicky namáhá, odírá pleť, tak se k tomu ještě pod rouškou více potí a mastí. A agresivní pot není na podrážděnou pokožku zrovna ideální. Spíše naopak. Proto naše pleť většinou reaguje přehnaně.

V tomto období, stejně jako kdykoli jindy je potřeba pleť správně čistit a hlavně hydratovat. I mastná nebo aknózní pleť může být dehydrovaná. Zapomeňte na jakékoli pokusy s kosmetikou a zaměřte se na prevenci. Tou je správné čistění pleti a hydratace, aby k výše uvedeným reakcím nejlépe vůbec nedocházelo.

A protože jsem nadšená z výsledků kosmetiky Sothys, tak vám přináším jejich tipy, které mám i osobně vyzkoušené. 

Základem je každodenní odíčení pleti (ráno a večer) odličovacím mlékem a odličovací vodou vhodnou pro vaši pleť. Pro čištění pleti bez make-upu je vhodný také čistící gel s vitamíny Sothys Nettoyant du Matin - mycí gel s vitamíny, který je ideální pro ty, co si myjí obličej ve sprše.

Dále je vhodné 1 x až 2 x týdně pleť vyčistit hloubkově a to tzv. pračkou pleti Sothys Desquacrem - hloubkový enzymatický čistící krém. Opravdu pleť pěkně vyčistí a je to skvělá prevence proti tvorbě komedonů, zanícených míst a nečisté pleti. Výsledkem je zářivá, čistá a zdravá pleť.

A jestliže se i přes důslednou péči o pleť nějaký ten pupínek objeví, pak lze na něj aplikovat novinku Sothys Masque purifiant a largile - čistící jílovou masku, která obsahuje 2 druhy jílu a je vhodné ji dát přímo na jednotlivé pupínky a nechat působit přes noc (místo zklidní, vysušší a působí protizánětlivě).

Nakonec nesmíme zapomenout pleť hezky vyživit a hydratovat. Na krásně vyčištěnou pleť naneseme Sothys Serum intensif hydratant - intenzivní hydratační sérum. Za mě je to nejlepší hydratační sérum, které znám a jako bonus nám zjemní vrásky. Po aplikaci necháme nejlépe 5 minut odpočinout, mezitím si například vyčistíme zuby a jako ochranu pleti naneseme svůj oblíbený, nejlépe hydratační krém. Já můžu doporučit Sothys Crème hydratante jeunesse - hydratační krém pro normální až smíšenou pleť nebo Sothys Crème hydratante je­unesse con­fort - hydratační krém pro suchou pleť.


A nyní to nejdůležitější: 

Co je uvnitř, objeví se nám i navenek. 

Takže nezapomeňte na psychickou pohodu. Odpočiňte si a udělejte si něčím radost. Zajděte do přírody a načerpejte tam pozitivní energii. Vaše pleť za to bude šťastná  :-)

Některé texty jsou převzaté od Sothys Paris.